الرئيسية / مكياج الشفاه / خاص الخريف: كيفية جعل ماكياج الشفاه ماتي درامية

خاص الخريف: كيفية جعل ماكياج الشفاه ماتي درامية

Sonbahar Özel: Dramatik Mat Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Sonbahar demek bizim için mat dudak makyajı demek. Yazın en çok özlediğimiz makyaj stili mat dudaklar oldu. Ekim ayının gelmesiyle mat ve kusursuz görünen dudaklara kavuşmuş olduk.

Makyaj.com editörleri olarak biz bu sonbahar mevsiminde dramatik mat dudakları tercih ediyoruz. Dramatik mat makyaj, sonbaharın o hüzünlü etkisini üzerinde taşırken aynı zamanda da dikkat çeken, feminen ve çarpıcı renklerden oluşuyor. Kızıl, nude, bordo ve kırmızı tonlarını kombinleyerek sonbaharın en güzel mat ruj görünümlerini elde edebilirsin. Dramatik dudaklar için en az renk seçimi kadar mat ruj seçimi de çok önemlidir. Eğer sen de bu sonbaharda dudaklarında dikkat çekici, yoğun ve dramatik bir etki istiyorsan, bu yazı tam sana göre!

Dramatik mat dudaklar

Dramatik mat dudaklar

Dramatik mat dudak makyajında sonbahar tonları ön plana çıkıyor. ‘Sonbahara en yakışan ruj renkleri nelerdir?’ diye sorarsan bize göre cevabı melankolik renkler olur. Melankolik renkler denilince bizim aklımıza kahve alt tonlu kırmızı ruj, mat nude rengi ve her sezonun olmazsa olmaz pembe mat ruju geliyor. Sonbahar aylarında pembe rujlarda biz en çok gül kurusuna yakın olan soğuk alt tonlu renkleri seviyoruz.

Dramatik mat ruj önerilerine gelirsek, ikonik ruj serisi Lancôme L’Absolu Rouge Drama Matte serisindeki 82 Tapis Rouge ve 510 Ardent Sand tam sonbahara yakışan renklerden!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Lancôme - L'Absolu Rouge Drama Matte - 510 Ardent Sand

Lancôme – L’Absolu Rouge Drama Matte – 510 Ardent Sand

Dramatik mat dudak makyajı nasıl yapılır?

Dramatik mat dudak makyajı nasıl yapılır?

Dramatik mat dudak makyajı için öncelikle dudaklarını iyice nemlendirmelisin. Her ne kadar Lancôme L’Absolu Rouge Drama Matte serisi yumuşak olsa da mat ruj sürmeden önce dudakları nemlendirmek çok daha canlı ve kalıcı bir sonuç yaratacaktır.

Mat rujunu sürerken her zaman ortadan başlamalı ve rujunu kenarlara doğru uygulayarak ilerlemelisin. Özel bir makyaj yapıyorsan mat rujun ile aynı renkte dudak kalemi kullanabilirsin. Fakat dudak kaleminin de yapısının mat olmasına dikkat et. Lancôme L’Absolu Rouge Drama Matte rujunu yaydıktan sonra rujunun kenarı ile dudak çerçevesinin üzerinden tekrar geçerek dudaklarının kusursuz görünmesini sağla.

Mat ruj nasıl seçilir?

Mat ruj nasıl seçilir?

Mat ruj seçmek, makyajın en önemli aşamalarından biridir. Doğru mat ruju bulmak ise kesinlikle makyaj yapmanın anahtar noktası!

Kusursuz bir mat ruj dudaklarını gün boyu çekici gösterirken, kötü bir ruj dudaklarından dökülür, pul pul görünür ve en kötüsü ise yemek yedikten sonra dudaklarından ruj silinir ama kötü bir görüntü kalır. Kusursuz mat ruj seçerken öncelikle mat rujun ne kadar yumuşak sürümlü olduğuna dikkat etmelisin. Zor sürülen mat rujlar dudağında kuru bir görüntü bırakır. Lancôme L’Absolu Rouge Drama Matte serisi bugüne kadar denediğimiz en yumuşak mat ruj serisinden biri. Dudaklara kolayca sürülen bu ruj, tam anlamıyla dudaklarda kadifemsi bir doku bırakıyor. Dudaklarını birbirien yapıştırmıyor ve gün içinde kurumuyor. Sen de bu seriyi denedikten sonra bize çok teşekkür edeceksin.

Dramatik mat ruj renkleri

Dramatik mat ruj renkleri

Sonbahara yakışan dramatik mat ruj renkleri için kahve alt tonlu renklere öncelik verebilirsin. Koyu kırmızılar da bu yılın en popüler mat ruj renklerinden biri! Dudaklarında çekici bir etki yaratmak istiyorsan işini şansa bırakmadan kesinlikle Lancôme – L’Absolu Rouge Drama Matte – 507 Dram’atic rengini denemeni öneriyoruz. Mat bitişli, iddialı kırmızı rengi seni ön plana çıkaracaktır.

Sonbahar aylarına renk katmak için açık krımızı, turuncu veya pembe tonlarını da deneyebilrsin, tabii sonbahar tonlarına sahip olması şartıyla. Mat ruj sürdün diye sadece mat ten makyajı yapabileceğini düşünme. Mat dudaklarla aydınlık makyaj da çok yakışıyor.

عن admin

شاهد أيضاً

النساء اللواتي يرسمن خطهن الخاص YSL Rouge Pur Couture

Rouge Pur Couture لقد جرب أحمر الشفاه الرشيق من YSL Beauty النساء اللواتي رسمن خطوطهن …